Вебінар «Особливості реалізації проєктів Програми ЄС Еразмус+ в умовах воєнного стану в Україні» (06.03.2025, онлайн) |
27 лютого 2025 року команда національного Еразмус+ офісу в Україні виступила в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Місцеве самоврядування: вітчизняний і європейський досвід», що відбулася у Полтавському державному аграрному університеті в рамках виконання результатів проєкту Еразмус+ напряму Жана Моне «Участь громадян та соціальний діалог як ключові фактори в розбудові сталих територіальних громад: успішні практики ЄС для України».
У заході взяли участь близько 230 учасників, серед яких представники закладів освіти, молодіжних і спортивних організацій, консорціумів проєктів з усієї України та Європи, які впроваджують проєкти у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. До вебінару також долучилися представники Європейської Комісії, Європейського агентства з питань освіти і культури (EACEA), Національних агентств Еразмус+, Міністерства освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту України. Під час заходу було обговорено ключові аспекти безпеки, реформ та пріоритетів, очікуваний вплив у сферах освіти, молоді та спорту, а також особливості управління проєктами в умовах воєнного стану в Україні. Михайло ВИННИЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти і науки України, національний експерт HERE, висвітлив питання реформ вищої освіти, викликів, безпеки, процесу об’єднання ЗВО, а також впливу проєктів Еразмус+. Він також запросив міжнародних партнерів до України для зустрічей та спільних заходів, наголосивши на важливості тісної співпраці. Вікторія РЯСНА, заступниця Міністра молоді та спорту України, розповіла про пріоритети та виклики реформ у молодіжній та спортивній сферах, а також про актуальність та вплив проєктів у цих напрямах. Сергій ШКАБКО, керівник експертної групи з питань європейської інтеграції Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства освіти і науки України, представив детальний огляд специфіки комунікації, пріоритетів співпраці, офіційної реєстрації проєктів в Україні та контактів для взаємодії під час реалізації проєктів. Він підкреслив, що Еразмус+ є єдиною Програмою, яка має системний вплив на реформи в Україні. Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, наголосила, що Еразмус+ є важливим інструментом для відновлення та євроінтеграції України та представила статистичні дані щодо підтримки ЄС під час воєнного стану. Вона висвітлила ключові аспекти законодавства, мобільності, комунікації, банківських переказів, платежів, закупівлі обладнання та поширення результатів проєктів. Захід включав інтерактивні сесії Q&A, під час яких учасники змогли поставити актуальні запитання та отримати відповіді від спікерів. Дискусії під час вебінару допомогли сформувати керівні рекомендації для бенефіціарів Програми Еразмус+, які будуть удосконалюватися на основі висновків заходу. Попередній варіант документа розроблений у співпраці з EACEA та доступний за посиланням. Організатори висловлюють щиру подяку всім учасникам, спікерам та стейкхолдерам за їхню активну участь, зацікавленість та внесок у успішну реалізацію проєктів Програми ЄС Еразмус+ в умовах воєнного стану. Запрошуємо всіх учасників заповнити форму оцінювання для подальшого вдосконалення керівних рекомендацій та планування майбутніх заходів. Дякуємо за співпрацю та сподіваємося на подальшу взаємодію!
ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ ТА ІНШІ КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:
|
"Genius Temporis"
МІСІЯ – Сприяння професійному та організаційному лідерству і розвитку сфер врядування, менеджменту та освіти шляхом запровадження інновацій.
ВІЗІЯ – «IЛІР» – лідер у сфері запровадження інновацій задля професійного та організаційного розвитку врядування, менеджменту та освіти.
Через НАВЧАННЯ до ІННОВАЦІЙ,
через ІННОВАЦІЇ до РОЗВИТКУ,
через РОЗВИТОК до ЛІДЕРСТВА!