Мета заходу — публічне обговорення із зацікавленими сторонами результатів національного опитування щодо управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти на основі партнерства та розробка дорожньої карти змін.
У круглому столі взяли участь українські партнери та партнери з ЄС, а також стейкхолдери:
— викладачі університетів, які беруть участь у підготовці викладачів професійної освіти;
— директори та викладачі закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти;
— роботодавці;
— представники Міністерства освіти і науки України.
Європейські партнери проєкту: Томас Дайсінгер (Університет Констанца, Німеччина), Ріхард Фортмюллер і Розанна Штейнінгер (Віденський університет економіки та бізнесу, Австрія) та Джованні Серра (Третій університет Риму, Італія) поділилися досвідом організації управління підготовкою викладачів в їхніх країнах.
З презентацією про поточні проблеми та перспективи підготовки викладачів для закладів професійної освіти в Україні виступила Ірина Шумік (Міністерство освіти та науки України).
Результати національного опитування цільових груп щодо управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти презентувала Вікторія Кручек (Інститут професійно-технічної освіти НАПН України).
З результатами опитування викладачів закладів професійної освіти України щодо розвитку «soft skills» ознайомили партнери з Третього університету Риму.
Під час круглого столу було організовано модеровану дискусію щодо європейського досвіду, який може буди корисний для української практики професійної освіти.
Учасниками круглого столу напрацьовано пропозиції щодо покращення управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіті в Україні.
Додатково:
Інформація про проєкт
Еразмус+ проєкт «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE) (2020-2023) 609536-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-SP
Пріоритет – розвиток потенціалу вищої освіти
Тривалість проєкту: 15.01.2020 – 14.01.2023
Програма фінансування ЄС: Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE)
Мета проєкту:
Метою проєкту є підвищення якості та актуалізація підготовки викладачів для професійної освіти в Україні шляхом встановлення стандартів щодо механізмів управління на основі партнерства (УОП) між університетами, які здійснюють підготовку викладачів для професійної освіти, та закладами професійної освіти.
Контактна особа: Світлана Цимбалюк,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду